czyszczenie i regeneracja
wtryskiwaczy benzynowych i gazowych

Powered by

Blog

Chevrolet Corvette 5.7 hemi upgrade wtryskiwaczy Chevrolet Corvette 5.7 hemi upgrade wtryskiwaczy

Oryginalnie wtryskiwacze Rochester Multec posiadają wadę fabryczną prowadzącą do uszkodzenia cewki elektromagnetycznej. Sprawdź jakie są objawy uszkodzonej cewki oraz co lepszego mamy do zaoferowania dla Twojej Corvetty...

Volvo S40 1.8 16V LPG 1997r. Volvo S40 1.8 16V LPG 1997r.

Diagnostyka i regeneracja wtryskiwaczy benzynowych. VOLVO S40 + LPG 1.8 16V 1997r. Przebieg 210tys km. Wtryskiwacze SIEMENS DEKA 9125118, wydajność 220cc/min @3bar / 13C.

Renault Megane 1.6 16V 2000r. Renault Megane 1.6 16V 2000r.

Diagnostyka i czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych w samochodzie Renault Megane 1.6 16V 2000r. Wtryski Weber IWP026, wydajność 173cc/min @3bar / 12C.

Żywotność wtryskiwaczy Żywotność wtryskiwaczy

Wtryskiwacze są kluczowym podzespołem nowoczesnych układów paliwowych. Odpowiadają za dostarczanie paliwa do silnika w precyzyjny, ściśle określony przez komputer sterujący sposób. Ogólnie rzecz biorąc żywotność wtryskiwaczy jest stosunkowo długa, określana przez dwóch największych na świecie producentów części samochodowych tj. Bosch...

Zanieczyszczenia w CNG Zanieczyszczenia w CNG

Główną przyczyną nieprawidłowej pracy wtryskiwaczy CNG są zanieczyszczenia. CNG, czyli Compressed Natural Gas to sprężony gaz ziemny, czyli zwykły metan. Ciśnienie jakie panuje w zbiornikach (butlach) to 200-220 bar, w zależności od aktualnego ciśnienia panującego w butlach - magazynach na danej stacji do tankowania.

Wtrysk wody Wtrysk wody

Wtrysk wody to jeden z prostszych sposobów zapobiegania procesowi spalania detonacyjnego. Spalanie detonacyjne występuje kiedy mieszanka nie spala się równomiernie w całej objętości komory spalania, a eksploduje powodując ogromne, gwałtowne wzrosty ciśnienia, które stopniowo uszkadzają tłoki, pierścienie oraz głowice. Mocne spalanie...

BIO85 paliwem dla tunerów BIO85 paliwem dla tunerów

BIO85 znane jako E85 to paliwo składające się w 85% z bioetanolu wyprodukowanego poprzez fermentację biomasy i zawierające ok 15% benzyny bezołowiowej. Jego główną zaletą jest niższa cena, łatwość produkcji oraz właściwości, dzięki którym wzrastają osiągi silnika.

Paliwo E85 - jak dobrać odpowiednie wtryskiwacze Paliwo E85 - jak dobrać odpowiednie wtryskiwacze

Temat dotyczący zasilania samochodów paliwem E85 bywa ostatnio coraz częściej poruszany, stąd coraz częściej padają pytania o dobór wtryskiwaczy o właściwej wydajności, zasilających silnik tym paliwem.

Czy benzyna zanieczyszcza wtryskiwacze? Czy benzyna zanieczyszcza wtryskiwacze?

Zanieczyszczenia benzyny to substancje stałe lub ciekłe, które przedostają się do benzyny w wyniku produkcji, transportu, magazynowania, dystrybucji i użytkowania tego paliwa. Zanieczyszczenia w znacznym stopniu wpływają na jakość benzyny i są dużym zagrożeniem dla współczesnych układów paliwowych.

Żywice obecne w benzynie Żywice obecne w benzynie

Przedstawiamy zanieczyszczenia zebrane po wstępnym wyczyszczeniu 4 wtryskiwaczy wymontowanych z samochodu zasilanego wyłącznie benzyną o przebiegu 120tys km.

Injector Duty Cycle - co to takiego? Injector Duty Cycle - co to takiego?

Z pewnością niektórzy zetknęli się z tym określeniem podczas dobierania wtryskiwaczy do swojego samochodu, ale nie wiedzą do końca co IDC tak właściwie określa.

Wtryskiwacze Peak and Hold a Saturated - różnice Wtryskiwacze Peak and Hold a Saturated - różnice

Wszystkie wtryskiwacze paliwowe możemy podzielić ze względu na impedancje cewki wytwarzającej pole elektromagnetyczne, znajdującej się wewnątrz wtryskiwacza. Zdecydowana większość wtryskiwaczy montowanych w samochodach to wtryskiwacze o wysokiej impedancji, zwane inaczej wtryskiwaczami typu "Saturated".

Paliwa alternatywne, a zanieczyszczenia wtryskiwaczy benzynowych Paliwa alternatywne, a zanieczyszczenia wtryskiwaczy benzynowych

Rosnące ceny paliw konwencjonalnych sprawiają, że coraz więcej osób korzysta z samochodów napędzanych paliwami alternatywnymi takimi jak gaz LPG czy CNG. O ile przesiadka ta ma to korzystny wpływ na środowisko i nasze kieszenie, o tyle wtryskiwacze benzynowe, na których często nasze pojazdy są uruchamiane, nie są już z tak zadowolone.

Metody czyszczenia wtryskiwaczy Metody czyszczenia wtryskiwaczy

Istnieje kilka sposobów czyszczenia wtryskiwaczy. Wtryskiwacze możemy próbować czyścić przy pomocy dodatków do paliw, przy pomocy specjalnej maszyny na samochodzie, w profesjonalnym serwisie, bądź domowymi sposobami we własnym garażu. Przyjrzyjmy się wadom i zaletom poszczególnych sposobów czyszczenia wtryskiwaczy benzynowych.

Jak dbać o wtryskiwacze i układ paliwowy? Jak dbać o wtryskiwacze i układ paliwowy?

Utrzymywanie pełnego zbiornika paliwa, zwłaszcza kiedy samochód stoi przez dłuższy czas to niewątpliwie dobry pomysł. Ogranicza to wytrącanie się wody w zbiorniku, co zapobiega korodowaniu metalowego baku od środka i mieszanie się rdzy z paliwem.

Brudne wtryskiwacze a strojenie silnika Brudne wtryskiwacze a strojenie silnika

Kiedy prawie wszystko w silniku już jest wymienione na podzespoły z najwyższej półki, a my nie możemy się już doczekać kiedy sprawdzimy „owoc” naszej pracy na hamowni podwoziowej, czeka nas jeszcze wizyta u tunera, który wyciśnie z silnika ostatnie pokłady mocy. Częstym elementem, niejednokrotnie obowiązkowo wymienianym podczas...

Skuteczność czyszczących dodatków do paliw Skuteczność czyszczących dodatków do paliw

Oferują je producenci krajowi i zagraniczni, a kupić można je praktycznie na każdej stacji benzynowej. Przyjrzyjmy się bliżej tym środkom. Na ile są skuteczne, i czy w ogóle działają.